Ο Τομέας

Εδώ εκπαιδεύονται οι μελλοντικοί τεχνικοί ηλεκτρονικών συσκευών, οπτικοακουστικών συστημάτων, ηλεκτρονικών υπολογιστών, αυτοματισμού, συστημάτων ασφαλείας, ηλεκτρονικού εξοπλισμού και διατάξεων. Ο τομέας μας διαθέτει υπερσύγχρονα εργαστήρια για την εκπαίδευση των μαθητών μας στον πιο απαιτητικό και πλέον εξελισσόμενο τομέα της τεχνολογίας.

No Images found.

Στα εργαστήρια του Τομέα Ηλεκτρονικών του 1ου Ε.Κ Ηρακλείου Κρήτης εκπαιδεύονται όλοι οι μαθητές των ΕΠΑ.Λ του Ηρακλείου Κρήτης που θα επιλέξουν Ειδικότητες που σχετίζονται με τα Ηλεκτρονικά, καθώς και οι καταρτιζόμενοι των Δημοσίων Ι.Ε.Κ του Ηρακλείου που θα επιλέξουν συναφείς με τα Ηλεκτρονικά, ειδικότητες.

Ανατρέξτε στους συνδέσμους του ιστότοπού μας για να ξεναγηθείτε στους χώρους των εργαστηρίων μας, να δείτε τις τελευταίες ηλεκτρονικές κατασκευές των μαθητών μας, να ενημερωθείτε για την επιστήμη της ηλεκτρονικής και για επερχόμενες εκδηλώσεις ή σεμινάρια που διοργανώνει ο τομέας μας.