Ανανέωση εξοπλισμού με χορηγία του Ιδρύματος “Σταύρος Νιάρχος”

Ο τομέας πληροφορικής εξοπλίστηκε με δύο εργαστήρια πληροφορικής με 13 υπολογιστές το καθένα από αυτά. Η σύνθεση των υπολογιστών είναι από τις πλέον σύγχρονες επεξεργαστές intel I5, RAM 8 GB, και SSD σκληρούς δίσκους των 320GB. Ο παραπάνω εξοπλισμός καθιστά τη διεξαγωγή των νέων μαθημάτων του τομέα πληροφορικής σε υψηλό επίπεδο.

Η αγορά των υπολογιστών έγινε με την ευγενή χορηγία του Ιδρύματος «Σταύρος Νιάρχος». Ένα ίδρυμα που βοηθάει πολλά σχολεία να ανανεώσουν των εξοπλισμό τους και εμείς τους ευχαριστούμε για την συμπαράστασή τους. Παρακάτω μπορείτε να δείτε μερικές φωτογραφίες των εργαστηρίων που τοποθετήθηκαν οι υπολογιστές.

Ο τομέας πληροφορικής εξοπλίστηκε με δύο εργαστήρια πληροφορικής με 13 υπολογιστές το καθένα από αυτά. Η σύνθεση των υπολογιστών είναι από τις πλέον σύγχρονες με  επεξεργαστές intel I5, RAM 8 GB, και SSD σκληρούς δίσκους των 320GB. Ο παραπάνω εξοπλισμός καθιστά δυνατή τη διεξαγωγή των νέων μαθημάτων του τομέα πληροφορικής σε πολύ υψηλό επίπεδο.

Εργαστήριο Προγραμματισμού

Εργαστήριο Δικτύων